Ambasador ALE - Active Life Energy

Ambasador ALE - Active Life Energy
Dla moich czytelników rabat 20% na zakupy w sklepie internetowym alenergy.eu. Żele, batony, odżywki i inne. Kliknij w zdjęcie po więcej informacji

Szukaj na blogu

października 15, 2017

Numery startowe – pomysły na ekspozycję

Kawałek papieru w kształcie prostokąta, na nim losowo wybrany numer, imię, nazwa biegu. Wydawać się może zwykłą makulaturą, ale dla nas Biegaczy ma często wielką wartość sentymentalną.
Pierwszy maraton? Nowa życiówka? Ten kawałek papieru towarzyszył nam podczas walki, dlatego szkoda ot tak wyrzucić go do kosza.

Moje pierwsze numery startowe wyklejałam na ścianie przy użyciu taśmy dwustronnej. Jednak w momencie kiedy zaczęło ich znacznie przybywać, przerzuciłam się na uporządkowany segregator gdzie ułożyłam je chronologicznie oraz opisałam czasem na mecie, zajętym miejscem oraz ewentualną datą.

Co jednak robić ze stale rosnącą liczbą numerów startowych?
Oto kilka pomysłów na ciekawą ekspozycję!

1.     Ściana płaczu (ułożona)
Przyklejanie numerów startowych do ściany w formie biegowej tapety staje się coraz bardziej popularne, jednak nie każdy ma możliwość poświęcenia części pokoju na taki zabieg. 

www.m.ironman.com


Running Warehouse2.   Ściana płaczu (rozsypka)
Numery startowe przyczepione na ścianie w bardzo luźnej formie, gdzie dołączyć możemy inne elementy takie jak zdjęcia, medale, obrazki.

www.ironman.com


www.pinterest.com


www.imgrum.org

3.   Ramki z medalem
Jeżeli nie chcemy zajmować całej ściany, warto wybrać 2-3 najważniejsze dla nas biegi: pierwszy start, debiut w maratonie czy życiówkę na 10km. Można w ten sposób stworzyć tryptyk biegacza, a oprócz numerów startowych dołączyć także medal, zdjęcia ze startu a nawet czepek w przypadku startu triathlonowego.www.pinterest.com


4.   Punkt chwały
Miejsce w domu, gdzie oprócz konkretnie ulokowanych numerów startowych (w formie ramek lub segregatora wiszącego na ścianie) znajdziemy zdjęcia, swoje imię (także może być wyklejone numerami startowymi), medale, statuetki.

5.   Segregator ścienny
Fajna, ekonomiczna forma zbierania numerów. W miejscu, gdzie wiszą medale instalujemy segregator, a do folii wkładamy numerki. Oszczędność miejsca, estetyka i łatwe przeglądanie!

www.pinterest.com

www.amazon.com

6.   Wyklejanka słów
Numerami startowymi możemy wykleić słowa lub własne imię. Do powieszenia lub postawienia na półce. Bardzo ciekawa i kreatywna forma która na pewno przykuje wzrok, jednak po takim zabiegu nigdy nie odratujemy już numerów do pierwotnego stanu.
Z tak wykonanego napisu możemy następnie stworzyć piękny wieszak na medale.

http://halfcrazymama.com
Instrukcja wykonania tutaj: http://halfcrazymama.com/2014/07/29/race-bibs/
www.pinterest.com

7.   Wiszące wśród medali
Wiele osób posiada wieszaki na medale – te spersonalizowane, na zamówienie lub domowo robione. Pośród takich medali możemy co jakiś czas przewiesić kilka-kilkanaście numerków zahaczonych na sznurek lub wstążkę.

www.thereallife921.com
www.pinterest.com

8.   Plakat / antyrama
Pozbierane numery możemy wykleić na arkuszu papieru lub materiału, a następnie zawiesić na ścianie. Jest to alternatywa dla wyklejania ściany, a zaletą jest łatwy demontaż w przypadku znudzenia lub remontu.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

9.   Na sznureczkach
Potrzebny nam będzie sznurek lub wstążka oraz kilka klamerek. Numery przyczepiamy jak pranie, a następnie zawieszamy pomiędzy medalami w kilku rzędach. Tutaj również zaletą jest łatwy demontaż i nieingerowanie w numer.

http://debruns.com


www.pinterest.com

10.  Ramki do zdjęć
Możemy kupić wiszącą ramkę-kolaż i umieścić tam kilka numerów. Nie musimy bawić się wtedy w wyklejanie, układanie, zawieszanie. Numery nie zostają uszkodzone, możemy je wymieniać lub zastąpić zdjęciami, a ramkę w każdej chwili zdjąć.
Możemy kupić też kilka sztuk mniejszych ramek i porozwieszać je w dowolnej konfiguracji.

www.pinterest.com

11.   Akcesoria
Bardzo wymyślne użycie numerów startowych to stworzenie z nich akcesoriów lub elementów mody. Może to być między innymi torba – taka, którą będziemy zabierać ze sobą na zawody czy po odbiór pakietu. Na pewno nie przemknie niezauważona wśród biegowej rodziny!

www.pinterest.com

www.pinterest.com

12.   Kreatywny obrazek
Możemy zaprojektować, a następnie ułożyć obrazek wyklejony numerami. Naprawdę oszałamiający efekt!

www.pinterest.com13.  Segregator biurowy
Moją ostatnią propozycją kolekcji jest segregator biurowy, do którego wkładamy zafoliowane numery. Jest to oszczędność miejsca oraz uporządkowanie, jeżeli nie mamy do dyspozycji ścian lub innych miejsc na ekspozycję. Numery możemy ułożyć chronologicznie lub w oparciu o wyniki lub dystanse.
Alternatywą może być założenie zeszytu A4 gdzie będziemy wklejać oraz pod spodem opisywać swoje numery.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

A czy wy macie jakieś inne pomysły i inspiracje na pokazywanie swoich numerów? :)

Popularne posty

Copyright © 2017-2019 Bieganie i fizjoterapia , Blogger